Koronka do Ducha Świętego - modlitwa

MODLITWY - ZAKŁADKI

Cena: 88.00PLN
2-3 roboczych
Posiadamy na stanie:9999
masz pytania?

Ilość: 250 szt

Wielkość A5 (21cm x 14,8 cm) złożona na pół.

Materiał: papier kreda 170g/m2 

Kardynał J.H. Newman mówił, że pięć minut codziennej modlitwy do Ducha Świętego sprawi powolną ale stałą przemianę naszego życia. Paweł Apostoł w Liście do Galatów pisze: „Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,  łagodność, opanowanie” (5,22) . Potrzebna jest modlitwa do Ducha Świętego, aby te cnoty stały się naszym udziałem. Pan Jezus zachęca nas do takiej modlitwy przez obietnicę: „Bóg da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą” (Łk 11,13)

Od 2002 roku należę do wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym w Brzesku i tam pierwszy raz otrzymałam kartkę z koronką do Ducha Śiętego. Od tamtej pory sama odmawiam prawie codziennie koronkę i na na codzień obserwuje zmiany zachodzące w moim życiu.

Oto kilka świadectwa osób, które odmawiaja koronkę:


Dar mądrości – rozeznanie drogi życiowej

Ucieszyłam się bardzo, gdy poznałam koronkę. Modlić się do ducha świętego nauczył mnie Ruch Światło-Życie. To on pomógł mi zrozumieć jak ważne jest działanie i posłannictwo Ducha Świętego. Wszak św. Paweł powiedział: Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus. Do ukończenia liceum pozostają wprawdzie jeszcze dwa lata, ale to niewielki okres. Szczerze mówiąc nie wiem co będę robił w przyszłości. Pragnę aby modlitwą właśnie teraz, gdy zastanawiam się nad właściwym wyborem drogi życiowej i powołania. (Marcin, lat 16)

 

Dar rozumu – spostrzegawczość

Jestem długoletnią nauczycielką w szkole średniej, obecnie nauczycielem – metodykiem do spraw wychowania. Przy pierwszych modlitwach koronką z kartką, modlitwa ta wydawała mi się skomplikowana, ale po paru dniach okazała się prosta i modlę się bez kartki. Myślę, że to znaczy iż koronka może trafić do wszystkich. Będę się modlić w ten sposób, dodając różne wezwania, jakie znam ze spotkań modlitewnych. Staram się ją odmawiać często.

W tym dniu, kiedy się modlę, odczuwam szczególną opiekę Ducha Świętego, doświadczam Jego prowadzenia i światła. Dzieje się tak w czasie wystąpień publicznych czy w trudnych momentach lekcji, gdy niespodziewanie przychodzą potrzebne słowa, odpowiedzi, wnioski – trafne i konieczne właśnie w tej chwili. Mój umysł otrzymuje wówczas niespodziewany impuls, błysk, dzięki czemu dochodzę do dobrych i nierutynowych rozwiązań. W bezpośredniej pracy wychowawczej z młodzieżą zazwyczaj mam problemy z zauważeniem i zapamiętywaniem drobiazgów, co uczniowie niewątpliwie próbują wykorzystać. Niedawno w czasie koncertu muzycznego dla uczniów mojej szkoły, w którym uczestniczyłam jako wychowawczyni klasy maturalnej, zauważyłam w tłumie młodzieży nieobecność moich wychowanków. Nie miałam warunków, by to sprawdzić czy zapisać, mogłam tylko polegać na pamięci i wrażeniu. Po powrocie do szkoły zaznaczyłam w dzienniku nieobecności tym, których nie widziałam. Było to ponad 1/3 stanu klasy. Wszyscy zapisani potwierdzili później swoją nieobecność i przeprosili mnie za niewłaściwe zachowanie, nie kryjąc przy tym zdumienia i zaskoczenia trafniścią mojej reakcji. (Jadwiga, lat 56)

Dar rady – wychowanie

Mam trójkę dzieci w wieku 7, 5, i 3 lat. Wykształcenie średnie. Z zawodu jestem technikiem-plastykiem. Obecnie pracuję zawodowo jako wychowawca w internacie dla dzieci głuchych. Borykałam się ostatnio z problemami wychowawczymi. Najstarsza córka żaliła się, że tulę bardziej dwoje młodszych dzieci. Gdy wychodziłam do pracy, coś się z nią działo. Zalewała się łzami, wpadała wręcz w histerię. Wymagała ode mnie coraz więcej czasu, chcąc bym wszystko robiła z nią i była cały czas obok niej. Wieczorami przed zaśnięciem często mnie wołała, budząc młodsze rodzeństwo. Gdy traciłam już cierpliwość krzyczałam na nią, a czasem i zbiłam. Wiedziałam jednak że to nie jest najlepsze rozwiązanie. Koronka do Ducha Świętego stała się dla mnie źródłem większej cierpliwości i mądrości w poszukiwaniu rad i rozwiązań w traktowaniu córki. Zauważam, jak dzięki współpracy z Duchem Świętym zmieniamy się na lepsze, ja i moje dziecko. (Danka, lat 30)

Dar męstwa - choroba i śmierć

Koronkę do Ducha Świętego rozprowadzam przy każdej okazji. Jest chętnie przyjmowana i odprawiana. Szczególnie prosi o podziękowanie za nią przyjaciółka Stasia ( również gorąca propagatorka koronki). Stasia modląc się tą koronką potrafiła inaczej patrzeć na świat i na życie po przeżytym niedawno zabiegu wszczepiania rozrusznika serca. Z początku wszystko było prawidłowo. A potem rozrusznik nagle zaczął „dokazywać”. Szczególnie koszmarne były nocek, kiedy odczuwała, że się dusi, że serce przestaje bić. Ogarniał ją typowy w chorobach serca niepokój i lęk, strach przed nagłą śmiercią lub trwałym inwalidztwem, nie umiała sobie z tym poradzić lękając się, że jako żona, matka i babcia nie będzie już mogła służyć innym pomocą. A jedynie jej oczekiwać. Nie pomagały żadne rady lekarzy ani czuła troska najbliższych. Dopiero gdy zaczęła w te bezsenne noce modlić się koronką do Ducha Świętego doznała ukojenia. Już po krótkim czasie stwierdziła, że opuściły ją wszystkie lęki o siebie. Jest spokojna, ufna w wolę Bożą. Cierpliwie znosi wszystkie anomalie działalności rozrusznika. Spokojnie kładzie się spać z modlitwą do Ducha Świętego na ustach. Stasia twierdzi: „żadna inna modlitwa – a różnymi się modlę – nie pomogła mi tak jak ta. Bogu niech będą dzięki”. ( Teresa, lat 41 i Stanisława, lat 67)

Dar umiejętności – nauka

Byłam akurat na ostatnim roku studiów zaocznych z pedagogiki, rozpoczynałam pisanie pracy magisterskiej. Przychodziło mi to z dużą trudnością. Codziennie zmęczenie pracą zawodową w szkole (akurat w tym roku miałam zwiększone obowiązki) i brak chęci wcale nie pomagały mi w pisaniu, wtedy sięgnęłam po koronkę do Ducha Świętego, którą kiedyś dostałam. Z początku nie byłam do tej modlitwy przekonana. W potrzebie jedna z ogromną nadzieją na pomoc Ducha Świętego przystąpiłam do codziennego odmawiania koronki. Prosiłam szczególnie o dar umiejętności. Zaraz odczułam tez owoce modlitwy. Dziś stwierdzam że napisanie i obronę pracy magisterskiej zawdzięczam pomocy Ducha Świętego. (Małgorzata, 28 lat)

Dar pobożności (świętości) – praca

Prowadzę z trójką dzieci i synową kilkuhektarowe, nieduże gospodarstwo na wsi. Jestem od trzech lat wdową, jednocześnie babcią trojga wnucząt. Bardzo chętnie modlę się koronką do Ducha Świętego, zwłaszcza rano. Modlitwę tę najczęściej ofiaruję za dzieci i naszą codzienną pracę. Spostrzegłam, że w trudnych sytuacjach zwykle znajduję się jakieś rozwiązanie i chęć aby je podjąć. Zauważyłam że gdy zapomnę pomodlić się do Ducha Świętego lub zaniedbam modlitwę to w ciągu dnia jestem bardziej nerwowa, niecierpliwa i mniej spokojna pośród swoich prac i obowiązków (Alina, lat 47)

Dar Bojaźni Bożej – życie codzienne

Jestem lekarzem w miasteczku średniej wielkości. Dziękuję bardzo za koronkę do Ducha Świętego, którą staram się odmawiać codziennie, od dnia jej otrzymania. Łączę ją z intencją o wytrwałość w pracy, o pogodę ducha i mogę śmiało powiedzieć, że w tym okresie tak dla mnie trudnym i przeżytym bardzo intensywnie, Duch Święty mnie nie opuszczał, nie pozwał też, bym popełniła wiele głupstw, o co wcale nie trudno. Wraz ze mną koronką modli się moja mama, kilka kopii zaniosłam do pracy. ( Iwona, 33 lata)

 

I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba do Boga (…) << Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi i będą oni Jego ludem a On będzie Bogiem z Nimi>>

(Ap 21, 2-3)

 

 Świadestwa te pochodza z broszury "Koronka ku czci Ducha Świętego i Jego siedmiu darów wydawnictwa" VERBINUM.

 

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.digg.com
  • www.del.icio.us
  • www.wykop.pl
  • www.dodajdo.com
  • www.facebook.com